AktualnościKronika kryminalnaStrona główna

Zatrzymali siedem praw jazdy

Policjanci z komendy powiatowej policji w Rypinie w ciągu zaledwie kilku dni zatrzymali siedem praw jazdy. Kierowcy przekroczyli prędkość. Rekordzista pędził o 60 km/h więcej niż powinien.

W dniach 17-22 marca policjanci z rypińskiej komendy zatrzymali prawa jazdy aż siedmiu kierowcom. Powodem zatrzymań była nadmierna prędkość. Rekordzistą okazał się 29-letni mieszkaniec Rypina. Kierowca audi Q7 pędził ulicą Warszawską z prędkością 110 km/h, czyli o 60 km/h za szybko. Został pozbawiony prawa jazdy na trzy miesiące. To jednak niejedyna kara. Mężczyzna został ukarany mandatem i punktami karnymi. Takie same kary spotkały sześciu pozostałych kierowców, którzy w ostatnich dniach zostali przyłapani na zbyt szybkiej jeździe w terenach zabudowanych.

– Według obowiązujących przepisów kierujący, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym straci prawo jazdy na okres trzech miesięcy – przypomina mł. asp. Henryk Romanowski z KPP w Rypinie. – Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy i zostanie zatrzymana przez policję, 3-miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli i to nie zniechęci kierującego i ponownie zdecyduje się na prowadzenie auta, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Aby je odzyskać, trzeba będzie jeszcze raz zdać egzamin na prawo jazdy.

MS

Podobne artykuły

Back to top button