AktualnościStrona główna

Ruiny przestaną straszyć?

We wrześniu 2019 roku znajdująca się przy ul. Dłutka działka wraz z niedokończonym budynkiem stojącym nieopodal Galerii „Młyn” oraz szpitala powiatowego zmieniła właściciela. W środę 8 stycznia rozpoczęła się rozbiórka straszących od kilkudziesięciu lat ruin.

Niedokończony budynek szpitala od lat oszpecał strategiczną część miasta. Nie przynosił chluby zwłaszcza na tle rozbudowanego niedawno szpitala powiatowego, czy stojącej nieopodal Galerii „Młyn”. W ciągu ostatnich dziesięciu lat podjęto kilka prób sprzedaży nieruchomości. W międzyczasie przeprowadzono także ekspertyzę, z której wynikało, że najlepiej byłoby budynek wyburzyć. Rzeczoznawca uznał, że dostosowanie obiektu do obowiązujących obecnie przepisów prawa jest nieekonomiczne i bardziej opłacalne byłoby zaczęcie w tym miejscu inwestycji od zera.

W końcu we wrześniu 2019 roku nieruchomość przy ul. Dłutka udało się sprzedać za kwotę ponad 2,6 mln złotych. O fakcie tym poinformował na jednej z sesji Rady Powiatu starosta Jarosław Sochacki, który ujawnił, że właścicielem nieruchomości jest teraz Galeria „Młyn”.

– Z tego co mi przekazano, nowy właściciel chce najprawdopodobniej rozebrać ten budynek i pobudować w tym miejscu coś nowego – mówił podczas sesji starosta.

8 stycznia 2020 r., po czterech miesiącach od zmiany właściciela, rozpoczęła się długo wyczekiwana rozbiórka straszącego swym wyglądem budynku.

MS

foto: MS

Podobne artykuły

Back to top button