AktualnościKronika kryminalna

Podziękował za odnalezienie łódki

Trzej mieszkańcy powiatu rypińskiego w kwietniu tego roku ukradli zacumowaną przy pomoście nad jeziorem w gminie Rogowo łódkę wiosłową. Przemalowali ją i sprzedali, mimo to policji udało się ją odnaleźć. Właściciel skradzionej łódki złożył pisemne podziękowanie funkcjonariuszom.

Jak informuje st. asp. Dorota Rupińska, zawiadomienie o kradzieży wartej 2 tys. zł łódki wiosłowej dyżurny policji przyjął w kwietniu. Na miejsce skierowano policjantów.
-Początkowo nic nie wskazywało, na to że uda się ustalić sprawcę, jednak po analizie zebranych dowodów policjanci wpadli na pewien trop – relacjonuje st. asp. Rupińska z KPP w Rypinie. – Ustalili bowiem, jakim pojazdem przyjechali sprawcy po łódkę, a w toku dalszych czynności ustalili tych sprawców. Byli nimi trzej mieszkańcy powiatu rypińskiego w wieku 36, 27 i 24 lata. Policjanci odzyskali również skradzioną łódkę, którą sprawcy zdążyli przemalować i sprzedać.
Działania zaangażowanych w sprawę funkcjonariuszy docenił zgłaszający. Wysłał oficjalne podziękowanie dla policjantów, którzy ustalili sprawców i pomogli w odzyskaniu łódki.
O dalszym losie sprawców kradzieży zadecyduje sąd. Jak informuje st. asp. Rupińska, mężczyznom za popełnione przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.
MS
foto KPP w RYPINIE

Podobne artykuły

Back to top button