Site icon Czas Rypina

Pijany i agresywny kierowca

Policjanci podjęli interwencję wobec kierowcy bmw, który nie zastosował się do znaku zakazu wjazdu. Kierowca postanowił jednak nie zatrzymać się do kontroli i zaczął uciekać. Na nic mu się to jednak zdało, bo chwilę później został zatrzymany przez policjantów. Okazało się, że był pijany. Mężczyzna jednak nie dawał za wygraną i próbując się ratować popełniał kolejne przestępstwa. Ostatecznie trafił do policyjnego aresztu i usłyszał szereg zarzutów karnych. Grozi mu do 5-ciu lat więzienia

W minioną sobotę (23.07.2022r) po godzinie 22-ej policjanci patrolując ulice miasta w rejonie dworca PKS zauważyli pojazd bmw, którego kierowca nie zastosował się do znaku zakazu wjazdu. Policjanci zauważyli również, że kierujący w trakcie jazdy pije piwo. Natychmiast za nim pojechali, aby go skontrolować.

Kierowca bmw zatrzymał na chwilę pojazd, a następnie zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg używając jednocześnie sygnałów świetlnych i dźwiękowych, ale ten nie reagował. Gdy już nie miał możliwości ucieczki zatrzymał się w zaroślach, ale gdy policjanci podeszli do pojazdu zobaczyli, że za kierownicą siedzi mężczyzna, który wcześniej był pasażerem, a ten, który kierował pojazdem leży na tylnej kanapie. Byli to mieszkańcy Rypina w wieku 36 i 47 lat.  Okazało się, że gdy mężczyźni zatrzymali pojazd zamienili się miejscami, próbując zmylić funkcjonariuszy. W trakcie kontroli drogowej starszy z mężczyzn stał się agresywny, wyzywał policjantów słowami wulgarnymi, nie wykonywał poleceń oraz groził funkcjonariuszom próbując wymusić na nich zaniechanie czynności służbowych.

Obaj byli pijani, mieli w organizmie po blisko 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali ich do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. 

Następnego dnia (24.07.22r) na podstawie dowodów zebranych przez policjantów 47-latek usłyszał cztery zarzuty karne. Dotyczyły one znieważenia funkcjonariuszy, kierowania gróźb karalnych w celu wymuszenia odstąpienia od prawnej czynności służbowej, niezatrzymania pojazdu do kontroli oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Odpowie również za kierowanie pojazdem bez uprawnień oraz łamanie przepisów ruchu drogowego. Grozi mu do 5-ciu lat więzienia, a także wysoka grzywna.

Źródło i foto: KPP w Rypinie

Exit mobile version
Przejdź do paska narzędzi