Site icon Czas Rypina

O bezpieczeństwie w czasie ferii

Uczniowie z naszego województwa dziś po raz ostatni przed dwutygodniową zimową przerwą zjawili się w szkole. By dzieci ze szkół z powiatu rypińskiego w trakcie ferii pamiętały o bezpieczeństwie, spotkali się z nimi policjanci, którzy przeprowadzili prewencyjne pogadanki.

Funkcjonariusze z rypińskiej komendy omówili z uczniami zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Nie zabrakło jednak także przestrogi dotyczącej zagrożeń związanych z korzystaniem z internetu. Policjanci wspomnieli także o niebezpieczeństwie czyhającym ze strony narkotyków i dopalaczy.

Policja apeluje też do rodziców, by otoczyli dzieci opieką i w ten sposób uchronili je przed następstwami ryzykownych zachowań.

– My obiecujemy, że w czasie zimowych wakacji będziemy czuwać nad bezpieczeństwem bawiących się dzieci i sprawdzać miejsca, w których młodzi ludzie mogą narazić się na niebezpieczeństwa – zapewnia mł. asp. Henryk Romanowski. – Podczas ferii będziemy także kontynuować działania profilaktyczno-edukacyjne w miejscach zorganizowanego wypoczynku dzieci oraz młodzieży.

MS

foto KPP W RYPINIE

Exit mobile version
Przejdź do paska narzędzi