AktualnościKronika kryminalna

53 przekroczenia prędkości

14 maja policjanci z rypińskiej jednostki przeprowadzili kaskadowy pomiar prędkości. Spośród 62 pojazdów skontrolowanych na terenie powiatu rypińskiego, aż 53 jechały zbyt szybko.

W miniony czwartek ośmiu policjantów z rypińskiej jednostki przyłączyło się do ogólnopolskich działań „Kaskadowy pomiar prędkości”.

– Kontrole prowadzone były na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym odcinku drogi – informuje st. asp. Dorota Rupińska, oficer prasowy KPP w Rypinie.

W sumie na terenie naszego powiatu policjanci skontrolowali 62 pojazdy. Niestety, aż 53 spośród nich jechały szybciej niż powinny. Dodatkowo, w jednym przypadku konieczne było zabranie kierowcy prawa jazdy. Zabrano też kilka dowodów rejestracyjnych.

– W jednym przypadku policjanci zatrzymali prawo jazdy za to, że kierowca w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h – informuje st. asp. Rupińska. – Ponadto w czasie działań policjanci zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych za stan techniczny pojazdu.

Jak dodaje oficer prasowy, celem akcji było egzekwowanie od kierowców przestrzegania ograniczeń prędkości i zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego.

MS

foto KPP W RYPINIE

Podobne artykuły

Back to top button