AktualnościKronika kryminalna

Ukradli kilkanaście butli z gazem

Trzej mężczyźni z Działdowa na terenie powiatu rypińskiego dokonali włamania z kradzieżą. Ich łupem padło kilkanaście butli z gazem o łącznej wartości ponad 2 tys. złotych.

Zgłoszenie o włamaniu do dwóch stojaków z gazem w Okalewie wpłynęło do dyżurnego rypińskiej policji w czwartek 27 lutego. Okazało się, że łupem włamywaczy padło szesnaście butli z gazem, których łączna wartość wynosiła ponad 2 tys. złotych.

– Prowadząc dochodzenie policjanci zabezpieczyli między innymi nagrania z kamer monitoringu, które zarejestrowały wizerunek sprawców – relacjonuje mł. asp. Henryk Romanowski z KPP w Rypinie. – Skrupulatna analiza zebranych w sprawie materiałów, współpraca z innymi jednostkami Policji pozwoliły wytypować sprawców.

Kilka dni po włamaniu, 4 marca kryminalni zatrzymali w Działdowie trzech mieszkańców tego miasta. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

– W wyniku dalszych czynności śledczych odzyskano skradzione mienie – informuje mł. Asp. Romanowski. – Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karze. Prokurator zastosował dozór policyjny, grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

MS

foto: KPP W RYPINIE

Podobne artykuły

Back to top button