AktualnościBrzuzeKronika kryminalnaStrona główna

Ucieczkę przed policją skończył w rowie

Policjanci z drogówki po krótkim pościgu zatrzymali motocyklistę, który nie reagował na policyjne sygnały. Mężczyzna uciekając przed policjantami stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Teraz odpowie za przestępstwo i szereg wykroczeń. Grozi mu do 5-ciu lat pozbawienia wolności.

W niedzielę (10.10.21r) policjanci z drogówki jadąc w kierunku miejscowości Ostrowite zauważyli kierowcę motocykla, który jechał z nadmierną prędkością a także wyprzedzał inne pojazdy w taki sposób, że zmuszał ich kierowców do hamowania. Policjanci udali się za kierowcą, aby go zatrzymać. Gdy zbliżyli się do niego włączyli jednocześnie sygnały świetlne i dźwiękowe. Mężczyzna jednak wyraźnie przyspieszył w wyniku czego na łuku drogi w miejscowości Gulbiny stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu uderzając w drzewo, po czym wstał i zaczął uciekać pieszo. Nic mu to jednak nie dało, bo po chwili został zatrzymany przez policjantów.

Był to 32-letni mieszkaniec powiatu rypińskiego. Mężczyzna przyznał się funkcjonariuszom, że uciekał bo nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Poza tym policjanci ustalili, że motocykl którym kierował nie był dopuszczony do ruchu oraz miał niewłaściwy stan techniczny. Mężczyzna odpowie też za spowodowanie kolizji drogowej oraz za naruszenie obowiązku jazdy prawostronnej. Za te wykroczenia czeka go grzywna do 5.000 zł. Jednak to nie koniec.

Za to, że 32-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej pomimo wydawanych przez policjantów poleceń odpowie za przestępstwo i za ten czyn grozi mu od 3 miesięcy do 5-ciu lat pozbawienia wolności.

Źródło i foto KPP w Rypinie

Podobne artykuły

Back to top button